top of page
  • Zdjęcie autoraIshtar

Korzyści z masażu Tantrycznego

Masaż tantryczny jest połączeniem umysłu, ciała i ducha. To dzielenie się korzyściami płynącymi z otrzymywania oraz dawania. Prawdopodobnie, gdy słyszysz słowa "tantra" i "masaż" to na myśl przychodzą Ci obrazy rodem z filmów erotycznych. Nic dziwnego, bo to właśnie ten przemysł spopularyzował ideę włączenia masażu do życia seksualnego.

Jednak masaż tantryczny jest czymś więcej niż tylko wstępem do seksu. Praktyka ta, stosowana z rozwagą, może połączyć Twoją energię seksualną z potężnym przebudzeniem i uzdrowieniem.


Co warto wiedzieć o masażu tantrycznym i jak w pełni wykorzystać jego potencjał?


Samo słowo "tantra" odnosi się w sanskrycie do "krosna" lub "tkania". Koncepcja ta jest powszechniej określana w odniesieniu do seksu tantrycznego.

Podczas sesji terapeutycznej jesteś w stanie nauczyć się, jak być autentycznym w intymności i powiedzieć, czego naprawdę chcesz, a także być wystarczająco podatnym, aby połączyć się na głębszym poziomie. W skrócie - jest to całkowite połączenie umysłu, ciała, ducha.

A ponieważ Twój umysł jest Twoim największym organem seksualnym, tantra pomaga Ci również być uważnym podczas Twoich przeżyć. (Niestety, jeśli masz jakieś psychologiczne blokady, to najprawdopodobniej pojawią się one w Twoim życiu seksualnym prędzej czy później).

Czym jest masaż tantryczny?

Masaż tantryczny jest często mylony z masażem erotycznym/ sensualnym, dlatego też celowo podkreśla się tu słowo "tantra" zamiast "seksualny". Różnica polega na tym, że masaż seksualny jest na poziomie fizycznym z zamiarem doprowadzenia do seksu. Z kolei masaż tantryczny polega na zwolnieniu tempa, wyjściu z głowy i odczuwaniu tego, czego chce Twoje ciało.

Oto kluczowe aspekty tej praktyki:

1. Głębokie oddychanie: niezależnie od tego, czy otrzymujesz czy dajesz masaż, pomaga on połączyć się ze sobą na bardziej intymnym poziomie.


Dodatkowo, głębokie oddychanie równa się mindfulness, a to z kolei pomaga radzić sobie ze stresem, niepokojem i negatywnymi emocjami, abyś mógł w pełni doświadczyć i cieszyć się przyjemnościami.


2. Opóźnione szczytowanie: możesz natychmiast poczuć się pobudzony, a nawet gotowy do uwolnienia. Ale pamiętaj, aby spowolnić swój potencjał i skupić się na głębokim oddechu.


Masaż Tantryczny polega na umiejętności odłożenia natychmiastowego zysku na rzecz większej nagrody później.


3. Rozprzestrzenianie energii: ten masaż pomaga zlokalizować rozłączone obszary Twojego ciała i ożywić wszystko.


A kiedy poczujesz tę energię w okolicach swojej czakry podstawy, ważne jest, aby skupić się na rozprowadzeniu jej po całym ciele.


Cel masażu tantrycznego

Dla wielu osób masaż tantra jest używany jako forma gry wstępnej. Rzeczywiście, wiąże się on z masowaniem swoich stref erogennych i genitaliów. I może prowadzić do seksu i orgazmu.

Jednak nie jest to główny cel tego masażu. Zamiast tego, jego głównym celem jest dawanie i otrzymywanie przyjemności. Robi się to poprzez poprawę swojego libido, bardziej znanego jako pożądanie seksualne.


Dzięki takiej praktyce Twoje libido jest pod wpływem trzech czynników:

1. Biologicznego: hormony płciowe, takie jak testosteron i estrogen, współpracują z neuroprzekaźnikami (takimi jak dopamina, serotonina i noradrenalina), aby pomóc w regulacji popędu seksualnego.

2. Psychologicznego: stres zwiększa poziom kortyzolu, który może tłumić Twoje hormony płciowe i obniżać podniecenie seksualne.

3. Społecznego: obejmuje to, czy masz intymne połączenie ze swoim partnerem, problemy w Twoim związku lub jeśli jesteś po prostu zbyt zajęty na seks.

Kiedy wszystkie trzy czynniki są w synergii, Twoje zdrowie i życie seksualne zaczynają czuć się jak ten niesławny hymn Spice Girls: spice up your life.


Poznawanie masażu tantrycznego

Masaż tantryczny jest świętym rytuałem, który pozwala zbliżyć się zarówno do własnego ciała, jak i ciała partnera. Dlatego te praktyki są czasami nazywane "masażami świętego miejsca". Mowa tu o yoni (wagina) i lingam (penis), stąd też mamy masaż yoni i masaż lingam.

Masaż Yoni

Ten masaż zachęca do spowolnienia przeżywania wszystkiego co zachodzi w Twoim wnętrzu i pobudzenia Twojej wewnętrznej bogini seksu. Masaż świętego miejsca yoni ma zalety dające więcej energii i więcej przyjemności niż większość kobiet kiedykolwiek doświadczyła.

Jego intencją jest dawanie i otrzymywanie. Pozwala więc Tobie, jako właścicielce yoni, czuć się kochaną, czczoną i honorowaną. I z tego powodu masaż yoni pomógł niektórym kobietom uzdrowić ich seksualny wstyd i traumę.

Masaż Lingam

Ten masaż jest daleki od jak najszybszej kulminacji. Zamiast tego, skupia się na stymulowaniu całego ciała, aby ograniczyć uczucie podniecenia na dłuższy czas.

Podobnie jak w przypadku masażu yoni, chodzi o dawanie i otrzymywanie, a także kochanie i czczenie. Pamiętaj, że jest to bardziej rytuał i podejście do tego jako masażu świętego miejsca dla mężczyzn.

W przypadku obu masaży świętych miejsc, sugeruje się ich wykonywanie przez co najmniej 15-30 min. Pozwala to skupić się tylko na tym, by pozwolić sobie na otrzymanie i odczucie większej przyjemności niż kiedykolwiek się miało.


Jakie są korzyści z masażu tantrycznego?

Wszystkie masaże są znane z pozytywnego wpływu na Twoje zdrowie fizyczne i psychiczne.


W rzeczywistości, jedno z badań w Journal of Athletic Training wykazało, że masaż po treningu może zmniejszyć bolesność mięśni o około 30%. Osobne badanie w International Journal of Neuroscience wykazało, że masaż może pomóc obniżyć poziom kortyzolu i zwiększyć poziom dopaminy i serotoniny.Podczas masażu tantrycznego te korzyści wchodzą na jeszcze wyższy poziom, czyli:

#1: pozwala okiełznać i obudzisz Twoją świętą seksualność.

Seks to nie tylko uprawianie seksu. Należy zrozumieć, że energia seksualna jest tą potężną, twórczą siłą wewnątrz nas, która manifestuje i tworzy całe nasze życie.

#2: Daje możliwość na głębsze i bardziej intymne połączenie ze swoim partnerem.

To coś więcej niż tylko szybki numerek. Jedno z badań wykazało, że masaże partnerskie mogą poprawić fizyczne i psychiczne samopoczucie, jednocześnie pokazując czułość dla siebie nawzajem.

#3: Jesteś bardziej świadomy.

Wrażenia z ciała, emocje, przyjemność seksualna... Czujesz to wszystko. Świadomość i mindfulness dają Ci wgląd w Twoje przekonania - czy coś Cię wzmacniają czy powstrzymuje.


I coś ekstra: bycie świadomym seksualnie może prowadzić do lepszej samooceny, związków i życia seksualnego.

224 wyświetlenia0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comentários


bottom of page