top of page
  • Zdjęcie autoraIshtar

Wszystko co musisz wiedzieć o Tantrze?


Czy Tantra kiedykolwiek wzbudzała Twoją ciekawość?

Nauka Tantry pozwala osiągnąć niesamowitą przyjemność połączoną z duchową świadomością, która może być rozwiązaniem w wielu relacjach.

Dla jednych z nas słowo “tantra” kojarzy się z seksem. Dla innych stanowi filozofię uzdrawiania i połączenia, którą wyznają każdego dnia, podobnie jak ja. Jest ona sposobem na odnalezienie w sobie błogości i żywotności, którą w obecnych czasach wielu z nas nauczyło się tłumić. W życiu jest wiele cierpienia, niezrozumienia i zamieszania przez, które wciąż przechodzimy. Stąd czasem świat wydaje się bardzo zagmatwanym miejscem. Ból pozwala nam uczyć się i rozwijać, bo każdy z nas ma w swoim życiu wiele lekcji do przerobienia. Zbyt długie przebywanie w sytuacjach trudnych ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie emocjonalne. Praktyki tantry pozwalają nam na powrót do swojego centrum i uwolnienie energii, która została głęboko uśpiona.

Czym jest praktyka tantry?

Praktyka tantry pozwala nam uwolnić wszystkie nagromadzone emocjonalne bagaże, wstyd i niepewność, które nas blokują. Istnieje kilka aspektów tantry:

  • Seks Tantryczny

  • Masaż Tantryczny

  • Tantryczna Joga

  • Medytacje

  • Praca z oddechem


Dlaczego ta ponadczasowa sztuka jest dla nas tak ważna?

Praktyka Tantry w nowoczesnym ujęciu pomaga nam być uważnym na wszystko co dzieje się podczas naszego życia intymnego. Co zdecydowanie przekłada się na zdrowe i kwitnące życie seksualne. Jedną z najpiękniejszych rzeczy jakich doświadczamy w naszym życiu jest połączenie w jedną całość z drugą istotą. Takie zespolenie jest również rdzeniem naszego istnienia, bo każdy z nas powstał dzięki jedności dwóch energii, które dały nam życie.

W naszych czasach jest to obszar mocno pomijany z uwagi na wzrost transformacyjny, którego doświadczamy. Obecnie słowo seks, a nawet akt jest czymś co nie jest obdarzone szacunkiem i honorem, na który tak naprawdę zasługuje. Zaledwie 42 proc. Polaków jest zadowolonych ze swego życia seksualnego. 47 proc. kobiet udaje orgazm, co piąty mężczyzna w wieku 18-29 lat ma zaburzenia erekcji. 15 proc. Polek i 17 proc. Polaków zdradza swoich partnerów. Takie dane przekazuje raport „Seksualność Polaków 2017”, który co 5 lat cyklicznie przeprowadza prof. dr hab. n. hum. Zbigniew Izdebski. Tantra daje nam możliwość zmiany błędnego postrzegania seksu jako sztuki kochania. Przestaje być czymś wstydliwym i nie kojarzy się jednoznacznie z pornografią. Seks tantryczny to chwile intymnego połączenia, które dają zastrzyk żywotności i witalności, które pozwalają nam odzyskać swoją wewnętrzną moc seksualną.


W takim razie czym jest seks tantryczny?


Większość społeczeństwa kojarzy seks jako dążenie do orgazmu/wytrysku. Na wstępie ustalmy, że orgazm i wytrysk to nie to samo, ale często idą ze sobą w parze. Seks tantryczny to zupełnie inna bajka. Jest to podróż zaczynająca się od gry wstępnej, przez wyrażanie zmysłowych emocji, po odczuwanie wszystkich wrażeń w ciele, które łączą cię w jedną całość. Zmysłowy dotyk, intymność i seks są czymś więcej niż tylko fizycznymi doznaniami. A co jeśli taką podróż nazwę medytacją, która otwiera nam drzwi do wnętrza siebie? Wszystkie drogi prowadzące do przemiany przychodzą z bólem. Nasz umysł jest największym organem seksualnym, w którym kryją się największe traumy. Tantra pomaga nam być obecnym w takiej chwili, więc czasem nasze negatywne przekonania o sobie mogą wypłynąć na powierzchnię. Niejednokrotnie zdarzyło mi się odblokować i zalać łzami podczas aktu tantrycznego z moim partnerem.

Seks jest jak test Rorschacha. Rzucamy na niego części siebie: tęsknoty, traumy, uczucia i ukryte części siebie nie wyrażone w codziennym życiu. To, co Cię podnieca, opowiada historię o Tobie, o Twojej historii i o tym kim jesteś w trakcie jej powstania.

Miałam opisać pozycje seksualne w tantrze, ale postanowiłam, że będą miały swój oddzielny wpis na blogu, więc już teraz zapraszam do kolejnej lektury.Masaż Tantryczny?

O masażu tantrycznym już trochę pisałam w poprzednich wpisach. Historia tantry to odrębny dział, którym również chętnie się z wami podzielę w niedalekiej przyszłości. Masaż tantryczny jest rytuałem, w którym ciało drugiej osoby jest traktowane z należytą świętością. Dlatego masaż Yoni i Lingam jest nazywany masażem świętych miejsc. Masaż jest świetną formą gry wstępnej, którą powtarzam ludziom jak mantre. Podczas tego procesu ważne jest głębokie oddychanie, które pomaga nam rozprowadzić energię w naszym ciele. Kiedy jest używany z rozmysłem, może połączyć twoją energię seksualną z potężnym przebudzeniem i uzdrowieniem.

* Masaż Yoni. Ten masaż pozwala właścicielowi yoni czuć się kochanym, czczonym i honorowanym. Jego celem jest danie Ci więcej energii i więcej przyjemności. Dodatkowo wiadomo, że pomógł niektórym kobietom uzdrowić ich seksualny wstyd i traumę, więc zwolnij i obudzić swoją wewnętrzną boginię.

* Masaż Lingam. Dla większości mężczyzn celem jest ejakulacja. Jednak w przypadku masażu lingam chodzi o dawanie, otrzymywanie, kochanie i czczenie. Tak więc tutaj nacisk kładzie się na pobudzenie całego ciała, tak aby mężczyzna był na granicy odczuwania podniecenia przez dłuższy czas.

Pamiętaj: w masażu tantrycznym nie chodzi o seks. Chodzi o zrozumienie swojej energii seksualnej, obudzenie swojej świętej seksualności i stworzenie głębszego, bardziej intymnego połączenia ze sobą i swoim partnerem.
Czym jest Tantra Joga?

Tantra joga - lub orgazmiczna joga łączy praktyki medytacyjne i jogiczne. Jej celem jest zapewnienie głębszego zrozumienia siebie, jak również promowanie uczuć miłości do siebie i akceptacji.

Korzyści płynące z tej praktyki to:

* Zmniejszenie stresu.

* Zwiększone połączenie z partnerem

* Zwiększony popęd seksualny

* Więcej przyjemności

* Lepszy sen

* Poprawiona koncentracja umysłowa


Czym jest Medytacja Tantry?

Medytacja łączy uważność i oddychanie, aby otworzyć nasze czakry. A kiedy te czakry są już otwarte, energia swobodnie przez nas przepływa. Medytacja Tantra idzie o krok dalej, dodając do mieszanki ruch i dźwięk, aby obudzić Twoje zmysły.

Istnieje mnóstwo badań, które szczegółowo opisują korzyści płynące z medytacji. W rzeczywistości, badanie z 2019 roku dotyczące roli seksualnej uważności wykazało, że "seksualnie uważni dorośli w połowie życia byli bardziej zadowoleni ze swoich związków i życia seksualnego, a także mieli lepszą samoocenę."
245 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page